Connect with us

Sport

Khabib fiton me nokdaun, bëhet kampion i padiskutueshëm në UFC – Bota Sot

Published

on

Njëra ndër ndeshjet më interesante në UFC, pra në sporte luftarake të kombinuar në kategorinë e lehtë në mes të Khabib dhe Gaethje ka përfunduar.

Khabib dhe Geathje kanë luajtur për kategorinë e lehtë për titullin e kampionit të Botës sa i padiskutueshëm të Botës në UFC.

Khabib e fitoi këtë ndeshje në raundin e dytë të UFC-së. 

Alsat