Connect with us

Sport

Kapelo: Juve mund të pranonte edhe 8 gola – SHKUPIMK

Published

on

Ish trajneri i mirënjohur Italian Fabio Kapello ashpër kritikoi Juventusin, që u mund 2-0 në shtëpi nga Barcelona

Vuajti shumë, luajti kundër një Barcelone në krizë, kishte një ndryshim që më goditi shumë me një ekip të madh italian dhe që fiton titullin prej 9 sezonesh. Ata ishin aq më të shpejtë sa më bëri përshtypje: mund të shënonin 8 gola sonte, shënuan dy krejt rastësisht. Kjo është ajo që më bën të dyshoj për për atë që kemi në shtëpi,” tha mes tjerash Kapello në Sky Sport.

Alsat