Connect with us

Sport

Kampioni i botës, pezullohet për lidhje jashtëmartesore – SHKUPI

Published

on

Katër herë kampioni i botës, notari japonez Daiya Seto, është pezulluar nga garat deri në fund të këtij viti nga Federata Japoneze e Notit, për shkak se kishte një lidhje jashtë-martesore. Notari 26-vjeçar u pezullua me motivacionin e thyerjes së normave të sjelljes sportive. Seto është kampion bote në garën e 200 dhe 400 metrave stil i përzier.

– Advertisment –

E vetmja mënyrë që të më falin është të vazhdoj të garoj dhe fitoj në pishinë, duke fituar besimin e familjes time, e cila është lënduar thellë nga sjelljet e mia të papërgjegjshme. Kjo ngjarje do të më motivojë më shumë, për të qenë një notar edhe më i fortë në pishinë. Në këtë mënyrë, familja ime dhe të gjithë do të më njohin sërish si një notar fitues”, tha Seto.

Pavarësisht kësaj, ai do të ketë mundësi të jetë pjesë e delegacionit olimpik japonez në Olimpiadën “Tokio 2021”, që zhvillohet verën e ardhshme. Në Olimpiadën e Rios, ai fitoi medaljen e bronzit në 400 metra stil i përzier./Telesport/

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending