Connect with us

Sport

Jonuz: Fiton Maqedonia, vendos kualiteti dhe eksperienca – SHKUPI

Published

on

Ish-trajneri i Vllaznisë në sezonin e kaluar, Mirsad Jonuz shprehet i sigurt se Maqedonia e Veriut do të fitojë ndaj Kosovës në ndeshjen shumë të rëndësishme në kuadër të gjysmëfinaleve në Ligën e Kombeve. Në një intervistë për “Sportmedia.mk”, Jonuz deklaron se në këtë sfidë vendimtare do të jenë kualitetet dhe eksperienca, ndërsa shton se atij i mjafton edhe një rezultat 1-0 për Maqedoninë.

– Advertisment –

“Le të jetë 1-0. Mjafton kaq. Jam optimist dhe besoj se Maqedonia do të fitojë. Anët tona të mira janë se do të luajmë në shtëpi, se kemi kualitete më të mira individuale dhe kjo është arsyeja pse mendoj se duhet dhe do të fitojmë. Faktorët negativë nuk janë një sekret, nuk do të ketë tifozë. Ata do të thonë shumë për kata djem, do i ngrinte moralin edhe më tepër. Gjithsesi, nuk kemi çfarë të bëjmë. A do e mbështes Kombëtaren? Mbështetje maksimale. Kjo nuk duhet pyetur. Eksperienca dhe kualiteti ynë do të vendosin. E di nga eksperienca që ndeshje të tilla luhen me zemër të nxehtë dhe një kokë të ftohtë. Vetëm atëherë do e arrijmë objektivin. I uroj shumë fat të mbarë”, u shpreh Jonuz.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending