Connect with us

Tech

iPhone 12: Çmimi, data e lëshimit, specifikimet dhe lajmet në lidhje me produktin e ardhshëm të Apple

Published

on

iPhone 12 i Apple është një nga produktet më të pritura të vitit 2020.

iPhone 12 thuhet se do të bëjë një ndryshim, duke sjellë përsëri skajet e sheshta që u panë për herë të fundit në iPhone 5 dhe duke braktisur qoshet e rrumbullakosura të kohëve të fundit të iPhone 11, shkruan T3.

Ne kemi dëgjuar spekulime për ndryshime të tjera delikate të dizajnit që vijnë në iPhone 12, si dhe përmirësime të veçorive si kamera.

Ka mjaft për tu entuziazmuar dhe ky telefon është vendosur të jetë iPhone me pamjen më të mirë dhe më të fuqishëm në histori, transmeton Telegrafi.

Ajo që mund të themi me siguri është se ardhja e iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max sigurisht kanë rritur pritjet tona kur bëhet fjalë për atë që të presim nga iPhone 12 këtë vit. Këto tre aparate janë elegante, super të fuqishme dhe të mbushura me mirësinë e Apple.

Është gjithashtu me vlerë të kihet parasysh se Apple sapo nxori një iPhone SE të ri gjithashtu dhe kjo mund të na japë disa tregues se çfarë të presim nga iPhone 12.

iPhone 12: Data e lëshimit 

iPhone të rinj tradicionalisht dalin çdo shtator, por ndërprerjet e fabrikës kanë bërë që lëshimi të jetë vonuar.

Apple ka konfirmuar një lëshim në tetor për iPhone 12, por ende nuk na ka dhënë një datë të mirë për ngjarjen se kur më saktë pritet të mbahet.

iPhone 11 kishte tre variante vitin e kaluar, por shumë burime kanë konfirmuar se do të marrim katër variante të iPhone 12 këtë vit ; iPhone 12, iPhone 12 Max dhe iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max.

Një i pestë, iPhone 12 LTE gjithashtu mund të bashkohet më vonë me formacionin për të ofruar një mundësi më të volitshme. I quajtur iPhone 12S, raportet sugjerojnë se do të debutojë në pjesën e dytë të vitit 2021.

iPhone 12: Çmimi 

Kur bëhet fjalë për koston, iPhone 12 do të ketë çmimin premium që do të prisni.

Raportet më të fundit parashikojnë që modeli bazë iPhone 12 do të fillojë nga 699 dollarë, iPhone 12 Max nga 799 dollarë, ndërsa iPhone 12 Pro do të arrijë deri në 1,049 dollarë dhe iPhone 12 Pro Max do të vijë me 1,149 dollarë.

Vlen të përmendet se këto çmime mund të ndryshojnë me rreth 50 dollarë.

iPhone 12: Ekrani dhe dizajni 

Ne kemi parë tashmë disa interpretime mahnitëse se si mund të duket dizajni i ri i iPhone 12, bazuar në të gjitha thashethemet që janë shfaqur deri më tani – thashethemet që sugjerojnë se iPhone 12 do të kthehet në një pamje më klasike dhe po heq qoshet e rrumbullakosura për t’i zëvendësuar ato me skajet e sheshta.

Një pikë fërkimi për Apple kanë qenë ekranet e saj, me të tre modelet e iPhone 11 të vitit të kaluar me panele 60Hz.

Dukej sikur Apple më në fund po e azhurnonte telefonat e saj inteligjentë me një ekran 120Hz, por diçka e tillë duket sikur nuk ishte e vërtetë, kështu që mos prisni të shihni një model iPhone 12 me një shpejtësi rifreskimi 120Hz.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tech

Instagram me risi, tash mendon edhe për shëndetin mendor të klientëve

Published

on

Instagrami ka zbuluar se do t’i japë përdoruesve opsionin për të fshehur pëlqimet në postimet e tyre, në përpjekje për të mbrojtur shëndetin mendor.

Nga ky aplikacion kanë thënë se kjo do të bëhet për të bërë një test global të vogël, që do të lejojë përdoruesit të zgjedhin cila eksperiencë është më e mirë për ta.

Instagrami filloi të fshehte pëlqimet për përdoruesit në shtatë shtete më 2019 për të parë nëse “zvogëlon presionin e lidhur me postimin”.

Por, kjo provë mori disa përgjigje negative, duke bërë që Instagrami të bënte sërish ndryshime, shkruan DailyMail.

Këtë herë, përdoruesit do të vendosin vetë nëse duan të shohin pëlqimet në postimet e të tjerëve dhe nëse ata duan të shohin pëlqimet në postimet e veta.

Instagrami ka shqetësime se shikimi i një postimi me mijëra pëlqime mund të çojë në ndjenja të vetëvlerësimit të ulët te përdoruesit që kanë vetëm disa pëlqime në postimet e tyre apo më pak shokë/shoqe në aplikacion.

Continue Reading

Tech

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

Published

on

Tashmë dihet se Apple do ta lansojë modelin e ri të telefonit të saj – iPhone 13 më vonë këtë vit. Dhe tani pas njoftimit të datës zyrtare të ngjarjes së ardhshme, në internet kanë filluar të shfaqen më shumë rrjedhje në lidhje me pajisjet e gjigantit amerikan.

Së fundmi janë shfaqur disa render 3D të cilët e paraqesin iPhone 13 Pro në vizualizimin 3D nga të gjitha anët, dhe detaji më i dukshëm është ‘notch’ më i vogël, ndërsa pjesa tjetër e telefonit besohet se do të mbetet e njëjtë me iPhone 12.

Klikoni në këtë link për ti parë gjithë renderët e iPhone 13
Veçanërisht, gjithashtu duket se forma e kamerës në pjesën e pasme tani është më e madhe se më parë, ndoshta duke imituar atë nga iPhone 12 Pro Max të vitit të kaluar. Kjo mund të nënkuptojë që potencialisht kamerat në iPhone 13 do të vijnë të përmirësuara këtë vit, të paktën për modelin iPhone 13 Pro.

Pajisja gjithashtu mendohet të jetë më e trashë se modeli i vitit të kaluar, gjithashtu. Seria e re e iPhone thuhet se ka një madhësi prej 146.7 mm x 71.5 mm x 7.6 mm e cila është rreth 0.2 mm e madhe se sa ajo në iPhone 12 Pro.

Continue Reading

Tech

Instagrami sjell risi në mbrojtje të shëndetit mendor

Published

on

Instagrami ka zbuluar se do t’i japë përdoruesve opsionin për të fshehur pëlqimet në postimet e tyre, në përpjekje për të mbrojtur shëndetin mendor.

Nga ky aplikacion kanë thënë se kjo do të bëhet për të bërë një test global të vogël, që do të lejojë përdoruesit të zgjedhin cila eksperiencë është më e mirë për ta.

Instagrami filloi të fshehte pëlqimet për përdoruesit në shtatë shtete më 2019 për të parë nëse “zvogëlon presionin e lidhur me postimin”.

Por, kjo provë mori disa përgjigje negative, duke bërë që Instagrami të bënte sërish ndryshime, shkruan DailyMail.

Këtë herë, përdoruesit do të vendosin vetë nëse duan të shohin pëlqimet në postimet e të tjerëve dhe nëse ata duan të shohin pëlqimet në postimet e veta.

Instagrami ka shqetësime se shikimi i një postimi me mijëra pëlqime mund të çojë në ndjenja të vetëvlerësimit të ulët te përdoruesit që kanë vetëm disa pëlqime në postimet e tyre apo më pak shokë/shoqe në aplikacion.

Continue Reading

Trending