Connect with us

Sport

Inzaghi me vendim të papritur për Vedat Muriqin – SHKUPIMK

Published

on

Trajneri i Lazios Simone Inzaghi gjatë një konferencë për media të zhvilluar dje para ndeshjes me Bolonjën, deklaroi se sulmuesi kosovar është në formë të mirë dhe është i gatshëm për të luajtur, raporton KosovaPress.

– Advertisment –

Mirëpo, trajneri italian nuk e ka përfshirë as sot Muriqin në formacionin titullar për ballafaqimin me Bolonjën e cila zhvillohet nga ora 20:45.

Ja formacionet zyrtare:

Lazio: Reina; Patric, Hoedt, Acerbi; Marusic, Akpa Akpro, Leiva, Luis Alberto, Fares; Correa, Immobile

Bologna: Skorupski; De Silvestri, Tomiyasu, Danilo, Hickey; Schouten, Svanberg; Orsolini, Soriano, Sansone; Palacio

Alsat