Connect with us

Sport

Man. United – Chelsea, nuk ka fitues në “Old Trafford” – SHKUPIMK

Published

on

Ka përfunduar pa gola ballafaqimi ndërmjet Manchester United dhe Chelseat, që ishte ndeshja kryesore e kësaj jave në kampionatin anglez, Premier League, raporton KosovaPress.

– Advertisment –

Ishin të reshurat e mëdha që mbase e penguan edhe rrjedhën e natyrshme të ndeshjes duke mos arritur të konkretizohen rastet e krijuara.

Në këtë ndeshje, për “Djajtë e Kuq” debutoi sulmuesi nga Uruguaji, Edinson Cavani, i cili po ashtu nuk arriti të bëjë diçka më shumë në fazën ofanzive.

Pas kësaj ndeshje, Manchester UNnited ka vetëm shtatë pikë të mbledhura, kurse Chelsea i ka nëntë sosh.

Alsat