Connect with us

Sport

Humbja e thellë nga Aston Villa, këto janë fjalët e Klopp

Published

on

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka folur pas humbjese surprizuese dhe turpëruese nga Aston Villa 7:2.

Tekniku gjerman lavdëroi Aston Villën për mënyrën sesi e përgatitën ndeshjen, derisa mori përsipër fajin për humbjen bashkë me lojtarët e tij.

“Po [mund ta besoj] e pashë. Kështu që është e lehtë të besosh sepse isha këtu. Së pari duhet të thuash që Aston Villa luajti shumë mirë. Ata ishin shumë fizikë, shumë të zgjuar dhe shumë të drejtpërdrejtë, ne nuk ishim”, tha ai kur u pyet për rezultatin e thellë 7:2.

“Ne kishim shanse të mëdha të cilat nuk i konkretizuam, por kur i pranon shtatë gola nuk jam i sigurt që mund të thuash se do të kishte qenë 7-7. Padyshim që kemi bërë shumë gabime të mëdha. Filloi me golin e parë dhe mbaruam me gabime të mëdha”.

“Ne kemi humbur topa në një zonë të gabuar dhe nuk jemi mbrojtur siç duhet. Dukej sikur e humbëm ndeshjen pasi shkoi në 1-0. Nuk është një justifikim. Normalisht ju mund të jeni 1-0 dhe të bëni gjërat që dëshironi. Ne krijuam por nuk e mbrojtëm veten ashtu siç duhej, kështu që çdo top që humbëm ishte një kundërsulm”.

“Kjo është arsyeja pse ne pranuam kaq shumë gola. Nuk është një rastësi sepse do të thotë se ata na bllokuan shumë mirë. Askush nuk duhet të fajësohet përveç meje dhe nesh”, u shpreh ai.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending