Connect with us

Showbiz

Harvey Weinstein përballet me gjashtë akuza të reja për sulme seksuale në Los Angeles

Published

on

Harvey Weinstein u përball me gjashtë akuza të reja për sulme seksuale, njoftoi të premten Zyra e Prokurorit të Qarkut në Los Angeles.

Akuzat e reja burojnë nga incidente të pretenduara që përfshijnë dy femra dhe shton tre akuza krimi për përdhunim me forcë dhe përpilim oral të detyruar, tha zyra e avokatit.

Dy nga akuzat përfshijnë një incident të pretenduar midis shtatorit 2004 dhe shtatorit 2005 në të cilin Weinstein dyshohet se përdhunoi një grua në një hotel në Beverly Hills, sipas dosjes së ndryshuar të çështjes.

Harvey Weinstein (Foto: Getty Images/Guliver)

Ankesa e ndryshuar penale akuzon gjithashtu Weinstein – i cili tashmë po vuan një dënim 23-vjeçar në New York për përdhunim të shkallës së tretë dhe sulm seksual me forcë të dy grave – për pretendimin e përdhunimit të një gruaje tjetër në dy raste të ndara në nëntor 2009 dhe nëntor 2010 në një hotel në Beverly Hills.

Harvey tani akuzohet për katër akuza për përdhunim, katër akuza për përpilim oral të detyruar, dy akuza të baterisë seksuale me përmbajtje dhe një akuzë të depërtimit seksual me përdorimin e forcës. Akuzat përfshijnë pesë gra dhe rrjedhin nga 2004 në 2013, tha zyra e prokurorit në dosjen e ndryshuar.

“Unë jam mirënjohës për gratë e para që raportuan këto krime dhe guximi i të cilave u ka dhënë forcë të tjerëve për të dalë përpara”, tha Prokurori i Qarkut Jackie Lacey të premten. “Gatishmëria e këtyre viktimave të fundit për të dëshmuar kundër një njeriu të fuqishëm na jep provat shtesë që na duhen për të ndërtuar një çështje penale bindëse”.

Harvey Weinstein (Foto: Getty Images/Guliver)

Megjithëkëtë, nëse dënohet si i akuzuar, 68 vjeçari do të përballet me 140 vjet burg. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending