Connect with us

Sport

Futbollisti i Realit, me “Covid 19” dhe luajti ndaj Hueskas? – SHKUPIMK

Published

on

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, një lojtar i Real Madridit ka dalë pozitiv për “Covid-19”, por ende emri i lojtarit nuk dihet, edhe pse është konfirmuar se ai luajti në ndeshjen ndaj Hueska-s.

Të gjithë lojtarët i janë nënshtruar testeve shtesë, kështu që nesër do të dihet se kush do të jetë në gjendje të luajë në duelin e Ligës së Kampionëve , ndaj Interit.

Nga ana tjetër, skuadra italiane ka probleme të ngjashme, sepse Lukaku nuk do të luajë për shkak të dëmtimit, ashtu si Sançez dhe Sensi.

Alsat