Connect with us

Sport

Formacionet e mundshme, Maqedoni-Kosovë – SHKUPIMK

Published

on

Maqedonia dhe Kosova sot (e enjte) do të përballen në sfidën e plej offit të Ligës së Kombeve. Kjo ndeshje, ishte planifikuar të zhvillohej në muajin mars, por ishte shtyrë shkaku i “COVID-19”.  Tani, kjo sfidë të dy skuadrat i gjenë në një moment jo të mirë, shkaku i mungesave, si me lëndime, ashtu edhe nga “COVID-19”. Te Maqedonia, do të mungojë Elmas, shkaku i situatës te Napoli. Njëjtë qëndron edhe Amir Rrahmani, që është pjesë e kësaj skuadre në Serie A. Vedat Muriqi nuk është pjesë e Kosovës shkaku i lëndimit të fundit, dhe nuk është rikuperuar ende plotësisht.

– Advertisment –

Me gjithë këto mungesa, formacionet e mundshme të të dy kombëtareve mund të duken kështu:

Maqedonia: Dimitrievski, Ristovski, Velkovski, Musliu, Ristevski, Ademit, Spirovskit, Alioski, Trichkovski, Bardhi dhe Pandev.

Kosova: Muric, Vojvoda, Aliti, Dreshevic, Kololli, Berisha, Shala, Zhegrova, Celina, Zeneli, Nuhiu

Alsat