Connect with us

Showbiz

Egzon Pireci sjell ripërpunimin e këngës së vjetër qytetare “Elbasan i bukur”

Published

on

Këngëtari nga Prizreni, Egzon Pireci, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor.

Këtë radhë ai ka sjell një ripërpunim ndryshe të këngës së famshme “Elbasan i bukur”.

Kënga është ri-orkestruar nga Damir Basha, shoqëruar nën tingujt e klarinetës të Sinan Kajtazit.

Foto: Egzon Pireci/YouTube

Pireci e ka vizualizuar këtë këngë edhe me klip, xhirimet e të cilit janë kryer në Elbasan, dhe promovojnë bukuritë e këtij qyteti.

Ana vizuale i është besuar produksionit In Media. /Telegrafi/