Connect with us

Sport

Dy raste të reja me “Covid 19” në hendbollin e Maqedonisë – SHKUPI

Published

on

Dy raste të reja me “Covid 19” janë regjistruar të skuadra e “Eurofarm Pelister 2”. Vet skuadra e ka konfirmuar se dy hendbollist janë prekur nga koronavirusi , andaj stafi teknik së bashku me hendbollistet do të testohen sërisht.

– Advertisment –

Skuadra e “Eurofarm Pelister 2” ka zhvilluar 4 ndeshje në Super Ligën, në kuadër të Grupit B, dhe ka regjsitruar 2 fitore dhe 2 disfata. Është edhe një lajm I keq ë prag të vazhdimit të sezonit në hendbollin vendor, që duhej të aktivizohej në fundjavë. Andaj nuk përashtohet edhe shtyerje tjetër të sezonit në elitën e hendbollit vendor.

Alsat