Connect with us

Showbiz

Dua Lipa publikon këngën e re “Fever” me artisten belge Angèle

Published

on

Ashtu edhe siç kishte paralajmëruar, këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar këngën e saj më të re.

“Fever” mban titullin projekti i saj i ri muzikor, i cili vjen në bashkëpunim me artisten e njohur belge Angèle.

Kënga është një miks mes zhanreve RnB, ‘house’ dhe ‘doubstep’.

Dua Lipa dhe Angèle (Foto: Dua Lipa/YouTube)

“Fever”është publikuar në të gjitha platformat online të muzikës, teksa në kanalin YouTube ndodhet e publikuar pa klip.

Shumë shpejt, dyshja pritet që të lansojnë edhe klipin e kësaj kënge, xhirimet e të cilit janë kryer në Londër.

Dua ka qenë një nga artistet më dominuese sivjet në tregun ndërkombëtar, me plot hite të nxjerra në treg nga albumi i saj i fundit “Future Nostalgia”. /Telegrafi/