Connect with us

Sport

Disa trajner krijojnë huti në Kosovë, nuk e thonë të vërtetën se në cilat liga luajnë! – Bota Sot

Published

on

Sot jemi në kohën e teknologjisë më të përsosur dhe gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra siç thonë në popull! Kemi disa trajner që nuk e tregojnë të vërtetën se në cilat liga luajnë me ekipet e tyre në shtetet e ndryshme të Evropës dhe krijojnë huti në opinionin sportiv.

Ata trajnerë janë të paktë, numërohen në gishtërinj por do të ishte shumë më e ndershme të tregojnë të vërtetën: Luajë në ligën e pestë, të gjashtë, të shtatë apo edhe të dhjetë, edhe aty është garë sportive dhe e respektuar!

Ditëve të fundit mediat tona elektronike i kanë pushtuar shkrimet, intervistat, reportazhet për disa trajner që lirisht mund të i quajmë “trajner te facebook-ut” të cilët me lavde për vetveten po harrojnë në cilin rang te garave janë, dhe po krekosen se të gjithë janë menaxher te mirë.

Duke mos treguar se lojtarët elit të Kosovës që i kanë angazhuar në ligat më të ulëta evropiane.

Fatmirësisht Kosova ja trajner në ligat kombëtare evropiane, që janë fitues te kampionateve dhe kupave, por të cilët nuk vet reklamohen por punojnë dhe bëjnë karrierë që shkruhen ne historikun e këtyre shteteve.

Ka edhe asi lloj trajneri që mos suksesin e tyre e paraqesin si sukses duke u munduar ta shtrembërojnë historinë duke harruar se tani jetohet ne kohen e internetit dhe me një klikim del për shembull se një trajner e ka mundur vetëm Britaninë e Madhe, ndërsa Kosova në këtë lloj garave ka marrë pjese tri herë radhazi, e jo debutuese.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending