Connect with us

Showbiz

Del në shitje shtëpia luksoze e Whitney Houston, me një çmim shumë të lirë

Published

on

Shtëpia e dikurshme e Bobbi Kristina – ku vdiq tragjikisht nga një mbidozë e drogës në vaskën e saj, është për shitje në Georgia…dhe historia mund të shpjegojë pse çmimi tashmë ka rënë.

Shtëpia e bollshme e qytetit në Alpharetta ishte më parë në pronësi të nënës së Bobbi-t, këngëtares së famshme Whitney Houston, dhe pavarësisht nga e kaluara e saj makabre…është në të vërtetë mjaft e bukur.

2,600 metra katrorë, dhoma të gjumit me tre shtretër dhe katër banjo, një dhomë të mrekullueshme, një kuzhinë të shijshme, një suitë të madhe master me një oxhak dhe dy suita mysafirësh me banjë private.

Sigurisht, shtëpia gjithashtu vjen me historinë themelore të incidentit tragjik të 31 janarit 2015…kur Bobbi u gjet me fytyrë poshtë në një vaskë nga i dashuri i saj, Nick Gordon.

Më pas, ajo u dërgua në rehabilitim, ku vdiq gati gjashtë muaj më vonë, më 26 korrik.

Gordon u gjet përgjegjës civili për vdekjen e saj në nëntor të vitit 2016, dhe megjithëse policët e hetuan atë në lidhje me vdekjen e saj për vite me radhë … ai kurrë nuk u akuzua. Gordon vdiq nga mbidoza e heroinës në fillim të vitit 2020.

E gjithë kjo mund të shpjegojë pse shtëpia nuk ka arritur të tërheqë asnjë blerës deri më tani. Kayce Davidson, agjenti i pasurive të patundshme me listën, na tregon se shtëpia e qytetit doli në treg tri javë më parë … por ata kohët e fundit e zbritën çmimin nga 10 mijë dollarë në 599,000 dollarë. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending