Connect with us

Showbiz

Artisti shqiptar, Kadiri lanson “Take it From Me”- synon tregun ndërkombëtarë

Published

on

Ai është njëri nga artistët e ti shqiptarë, që synon të hyjë fuqishëm në tregun ndërkombëtarë.

Bëhet fjalë për këngëtarin Kadiri, i cili deri më tani ka arritur të lansoj disa këngë të suksesshme.

Së fundmi, në një postim në rrjetin social Instagram, ai ka bërë të ditur se ka sjellë në treg këngën “Take It From Me”.

(Foto: Instagram)

Projekti muzikor është shkruar nga vet artisti, e që ka rezultuar të jetë mjaft i pëlqyer nga audienca.

Përndryshe, Kadiri jeton dhe vepron në Kanada, teksa nuk kanë munguar për të as edhe performancat në Kosovë.

Përpos intervistave që dha vitin e kaluar, ai pati rastin të mahnit me performancë edhe në ‘Hardh Fest’. /Telegrafi/