Connect with us

Sport

Zidane merr përgjegjësinë pas humbjes turpëruese në shtëpi nga Shakhtari

Published

on

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka marrë përgjegjësinë për humbjen e ekipit të tij me rezultat 2-3 në shtëpi nga Shakhtar Donetsk.

Kampionët e Ukrainës mbërritën në Madrid pa 13 lojtarë të ekipit të parë pasi në klub ka plot 19 anëtar me Covid-19, por kjo nuk i pengoi të marrin një fitore të madhe.

Shakhtari befasoi të gjithë në pjesën e parë duke e mbyllur me rezultat 0-3, ndërsa në pjesë të dytë pranuan dy gola, por fituan në fund 2-3.

Kjo humbje e Real Madridit vjen pas një tjetër humbje tronditëse 1-0 në shtëpi nga ekipi i sapo promovuar Cadiz në La Liga të shtunën dhe Zidane ka marrë përgjegjësinë pas këtij turpërimi.

“Unë nuk e pashë ekipin ashtu siç doja dhe kur nuk e sheh ekipin ashtu si dëshiron, faji është i yti”, ka thënë fillimisht Zidane pas ndeshjes.

“Është një lojë e keqe, një natë e keqe. Unë jam trajneri dhe më takon mua të gjej zgjidhjen”.

“Ne e meritojmë kritikën, të gjithë, unë i pari. Për fat të mirë ne patëm një reagim në pjesën e dytë sepse ata nuk e meritojnë atë, ata janë kampionë dhe kjo më shqetëson”.

“Unë jam përgjegjës dhe duhet të kërkoj zgjidhje sepse kjo nuk mund të ndodhë”, përfundoi francezi.

Legjenda e klubit Zidane fitoi Ligën e Kampionëve në secilin nga tre sezonet e tij të para në krye të Realit, por vendimi i tij për të pushuar lojtarët për El Clasicon e së shtunës kundër Barcelonës ishte një lajthitje e rrallë dhe e madhe. /Telegrafi

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending