Connect with us

Tech

WhatsApp po vjen me një ndryshim të madh

Published

on

WhatsApp do të pësojë një ndryshim të madh shumë shpejt. Ju do të keni mundësi të përdorni aplikacionin në pajisje të shumta brenda pak kohësh.

Deri tani, përdoruesit e WhatsApp munden të hyjnë në mesazhe në një pajisje të vetme.

Përdoruesit kanë kërkuar prej kohësh që aplikacioni të përdoret në më shumë se një pajisje.

Dhe tani, shefi i Facebook, Mark Zuckenberg dhe shefi i WhatsApp, Will Cathcart kanë konfirmuar se një ndryshim i madh po vjen.

I pyetur nëse do të shtohej përdorimi në më shumë pajisje, Mark Zuckerberg tha: “Edhe kjo do të vijë! Ka qenë një sfidë e madhe teknike që të gjitha mesazhet dhe përmbajtja juaj të sinkronizohen si duhet nëpër pajisje. Por ne e kemi zgjidhur këtë dhe po presim që ta nxjerrim së shpejti!”