Connect with us

Sport

Video / Azarenka fiton pikën më të çuditshme në tenis – SHKUPI

Published

on

Viktoria Azarenka u kualifikua në çerekfinale të turneut në Çeki, mirëpo sfidën që e fitoi ndaj Krejçikovës, do të mbajë mend për një kohë të gjatë, pasi që e ka fituar në mënyrën më të çuditshme në karrierën e saj.

– Advertisment –

Tenistja nga Bjellorusia, duhej që bëj përmbysje dhe me 2-1 në sete të kaulifikohet në mesin e 8 tenisteve më të mirë në turneun në Ostrava, ndërsa një pikë që e arkëtoi në setin vendimtar ishte i jashtëzakonshëm.

Topi kishte një lëvizje të çudtishme dhe qëndroi gjatë kohë në rrjetë, që në fund të përfundojë në pjesën e Krejçikovës.

Alsat