Connect with us

Sport

Vdes në moshën 18 vjeçare ish-lojtari i Manchester City – SHKUPIMK

Published

on

Manchester City ka konfirmuar vdekjen e ish-lojtarit të akademisë së tyre, Jeremy Wisten, në moshën 18 vjeçare.

– Advertisment –

Winsten, ishte një mbrojtës premtues i lindur në Malawi, por i rritur në Britaninë e Madhe. Ai iu bashkua Manchester Cityt në vitin 2016, para se të largohej nga klubi me vonë.

Derisa shkaqet e vdekjes ende nuk janë konfirmuar, City e ka konfirmuar vdekjen e tij përmes një komunikate zyrtare.

“Familja e Manchester City është e trishtuar të kuptojë për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë sonë, Jeremy Wisten. I dërgojmë ngushëllime familjes dhe shokëve të tij. Jemi së bashku me ju në këtë kohë të vështirë.”, thuhet në komunikatën e Cityt./ KosovaPress/

Alsat