Connect with us

Sport

Sonte fillon sezoni i ri në Champions League, luhen këto ndeshje

Published

on

Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve 2020/21 fillon sonte me disa super ndeshje në program.

Për shkak të pandemisë dhe rrethanave të krijuara, edicioni i sivjetëm ka nisur me vonesë por megjithatë me një ngarkesë të orarit për skuadra pjesëmarrëse, do të përfundojë në kohë.

Vëmendja e sontme do të jetë në ‘Parc des Princes’ dhe ‘Stamford Bridge’, aty ku luhen dy sfida tejet interesante.

Paris Saint-Germain pret Manchester United në kuadër të grupit H, kurse Chelsea është nikoqire e Sevillës në grupin E.

Të tjera takimet për të mos u humbur është ai mes Dynamo Kiev dhe Juventusit nga ora 18:55, kurse Barcelona luan në shtëpi me ekipin modest hungarez Ferencvaros.

Më poshtë të gjitha takimet e planifikuara të luhet sot dhe oraret e tyre.

Alsat