Connect with us

Maqedoni

“Rruga drejt…”, Aziri pyet Bekteshin: si e ka emrin kryeministri? – Alsat

Published

on

Gjatë debatit të sontëm në Rruga drejt..” u përend edhe çështja e kryeministrit të parë shqiptar, që për përfaqësuesin e BDI-së është realitet derisa për atë të Aleancës për Shqiptarët, vetëm një premtim dhe marketing parazgjedhor.

Aziri: Kryeministri i parë shqiptar ishte strategji marketingu për t’i eklipsu dështimet e njëpasnjëshme dhe mungesë e ofertës”.

Bekteshi: Është realitet

Aziri: Nuk është e vërtet. Si e ka emrin kryeminsitri

Bekteshi: Është realitet, në 100 ditshin e fundit

Aziri: Emrin si e ka kryeministri, 100 ditshin e fundit kjo qeveri nuk i pret, këtë po ta garantoj…