Connect with us

Sport

Renova në Shkup, sfidon dy herë Pelisterin – SHKUPIMK

Published

on

Në periudhën që pason, stadium në Tetovë do të renovohet, andaj Shkëndija dhe Renova do të zhvillojnë përballjet e tyre jashtë Tetovës. E para që do të bëj një hap të tillë është Renova, e cila do të zhvillojë dy takime me Pelisterin.

– Advertisment –

Si zgjidhje alternative për stadiumin e Tetovës, pritet të jetë stadium “Petar Milloshevski” pran FFM-së, por kjo e e fundit, duhet të jep dritë jeshile.

Përballja në mes Renovës dhe Pelisterit në kuadër të Ligës së Parë të Maqedonisë, do të zhvillohet gjatë ditës së diel, ndërsa të mërkurën, sërisht do të përballen këto dy ekipe, por në kuadër të Kupës së Maqedonisë.

Alsat