Connect with us

Sport

PSZH, Nejmar rikthehet në vitin 2021 – Alsat

Published

on

Ylli brazilian, Nejmar në derbin e fundit ndaj Lionit pësoi lëndim të tmerrshëm, duke u larguar nga fusha me barrela. Sipas “L’Equipe” dhe “RMC”, Nejmar do mungojë për vetëm tri javë, meqenëse pësoi nga lëndimi më i keq në gju.

Sulmuesi nuk do luajë sërisht në vitin 2020, por do jetë i gatshëm për vitin e radhës. Ka pasur frikë që ky lëndim mund të jetë i frikshëm për Neymarin, sa që të humbë edhe përballjen ndaj ish skuadrës, Barcelona. Sidoqoftë, ai do rikthehet në janarin e vitit 2021.

Alsat