Connect with us

Sport

Pirlo: Kieza ideal për lojën tonë, Dibala ka nevojë të luajë – SHKUPIMK

Published

on

Andrea Pirlo e nisi mjaft mirë aventurën e tij si trajner edhe në Ligën e Kampionëve, pasi Juventusi ia doli të triumfojë me rezultatin 2-0 në transfertën e vështirë ndaj Dinamos së Kievit, një sfidë që u vulos nga sulmuesi spanjoll Alvaro Morata. Tekniku u bardhezinjve u shpreh mjaft i kënaqur me lojën e të tijve dhe pranoi se po vijon të punojë për të gjetur ekuilibrat në skuadër, ndërsa nuk i kurseu komplimentet për blerjen më të re, italianin Federico Kieza.

– Advertisment –

Dalëngadalë do të gjejmë edhe ekuilibrat në fushë, por mbrëmë ishte e rëndësishme të fitonim dhe ia dolëm. Humbëm disa raste në pjesën e parë dhe kisha frikë mos kjo do peshonte në ecurinë e lojës, por djemtë ia dolën të bëjnë gjithçka mirë në pjesën e dytë. Kieza është një futbollist ideal për atë që kemi në mendje. Mbulon mjaft mirë rolin e anësorit të mesfushës dhe sulmon vazhdimisht, duke bërë fiks atë që i kërkojmë. Ndërkohë Dibala ka nevojë të luajë dhe të rigjejë formën. E aktivizuam sonte dhe nuk ishte në më të mirën e tij, por kemi kohë për ta rikuperuar dhe vënë në dispozicion të skuadrës.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending