Connect with us

Sport

Për Sanchon United rikthehet në janar – Alsat TV

Published

on

Manchester United nuk do të dorëzohet dhe do të rikthehet për yllin e Borussia Dortmundit Jadon Sancho në merkaton e janarit, raporton “The Sun”.

Reprezentuesi anglez ende dëshiron të kaloj në “Old Trafford” dhe “Djajtë e Kuq” po bëhen gati t’i ri-hapin negociatat me BVB-në pas vitit të ri.
United refuzoi të plotësonte kërkesat e klubit gjerman prej 120 milionë eurove në afatin kalimtar veror, sidomos për shkak të ndikimit që ka pasur pandemia Covid-19 në financat e klubit.

Alsat