Connect with us

Sport

Nojer e Kimih barazojnë rekordin e Ronaldos – SHKUPI

Published

on

Manuel Nojer dhe Xhoshua Kimih, falë fitores 6-2 të marrë nga bavarezët në fushën e Salzburg-ut, kanë barazuar rekordin e numrit më të madh të fitoreve radhazi (14) të arritura nga një lojtar në historinë e Ligës së Kampiomëve.

Ky rekord më parë ishte në pronë të portugezit Kristiano Ronaldo, që ishte realizuar në muajin shkurt të vitit 2015.

Alsat