Connect with us

Sport

Nga Estonia në Finlandë, për ti ikur karantinës – SHKUPIMK

Published

on

Federata e Futbollit e Maqedonisë konfirmoi pese emrat e rinj në ekipin e Maqedonisë, nga përballja me Estonin në Talin. Nga ato që ishin në ekipi e parë do të mungojë edhe Ferhan Hasani.

– Advertisment –

Nuk bëhet për pezullim ose për ndonjë lëndim, por arsyeja për mungesën e tij është rregullat e protokollit për “Covid 19”.

Hasani luajti në sfidën në Talin dhe nëse kthehej në Shkup dhe pastaj drejtohej kah Finlanda, do të duhej ti nënshtrohej karantinës 14 ditore. Dhe për tu ikur telasheve të tilla, Igor Angelovski e ka liruar nga obligimet reprezentuese dhe në vend të tij ka ftuar futbollistin e Shkëndijës, Ljupço Dorievin.

Përballja në mes Maqedonisë dhe Gjeorgjisë do të zhvillohet të mërkurën , me fillim në orën 20.45.

Alsat