Connect with us

Showbiz

Mozzik takohet me Robin Krasniqin: Të dy me profesione të ndryshme por me të njëjtin qëllim, t’i tregojmë botës kush jemi

Published

on

Ditë më parë, Haxhi Krasniqi është shpallur kampion bote në versionin WBA, në kategorinë gjysmë të rëndë dhe në versionin IBO.

Ai u bë kampion bote pasi në përballje me gjermanin Dominic Boesel triumfoi meqë e nokautoi kundërshtarin në raundin e tretë, duke u bërë shqiptari i parë që fiton dy tituj të mëdhenj.

Boksierin e njohur së fundmi e ka takuar edhe reperi i njohur shqiptar, Mozzik.

Ky i fundit ka publikuar një fotografi me kampionin në InstaStory, në mbishkrimin e së cilës ka krahasuar qëllimet e përbashkëta të tij me ato të boksierit.

Foto: Mozzik/InstaStory

“‘Nuk ka asnjë sekret në pasojën e suksesit. Ai është rezultat i përgatitjes, punës së madhe dhe mësimeve nga dështimet’ – Kolin Pauell. Me jaranin Robin Krasniqi, kampionin botëror në fushën e boksit. Dytë profesione të ndryshe por dytë të njëjtin qëllim, t’i tregojmë botës kush jemi, të thyejmë rekordet e sukseseve. Të bëjmë krenarë Kosovën e Shqipërinë, e gjithë shqiptarët kudo në botë”, ka shkruar Mozzik në InstaStory.

Reperi ferizajas përndryshe njihet për miqësinë e mirë që ka me shumë prej figurave publike, përfshirë një numër të konsiderueshëm sportistësh dhe politikanë. /Telegrafi/