Connect with us

Maqedoni

Më ftohtë në Berovë, minus 11 gradë Celsiusë – Alsat

Published

on

Mëngjesin e sotëm (01.02.2020) më ftohët ishte në Berovë, minus 11 gradë. Ndërkohë temperatura minimale prej një gradë Celsius u matën në Gjevgjeli dhe Dojran.

Siç njoftojnë nga Enti hidrometeorologjik, deri në ora shtatë, minus 9 ishte në Shkup-Petrovec, -8 në Strumicë, Manastir, Krushevë dhe Mavrovë, -7 në Kriva Pallankë, Prilep, Shtip dhe Demir Kapi, -6 në Shkup, – 5 Tetovë, -4 Dibër, -3 Ohër dhe 0 gradë në Pretor.