Connect with us

Sport

Maqedonia dhe Kosova, shijojnë rregullat e reja – SHKUPIMK

Published

on

Maqedonia dhe Kosova do të kërkojnë kualifkimin në finale të Ligës së Kombeve, ku I pret kombëtarja e Gjeorgjisë.

– Advertisment –

Në këtë përballje për herë të parë do të zhvillohët një sfidë , në të cilën do të shfrytëzohet teknologjia “VAR”, pasi që UEFA lejoi që ky sistem të implementohet në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup në Ligën e Kombeve.

Në kohë të njëjtë , që të dy kombëtaret do të kenë mundësi që shfryrëzojnë të drejtën e 5 zëvënëdësimeve, një rregull e dytë që për herët të parë do të shijojnë Kosova dhe Maqedonia në në sfidën që zhvillohet në Shkup.

Alsat