Connect with us

Sport

Levante nuk shfrytëzon rastet, ndëshkohet në kohën shtesë – Alsat TV

Published

on

Enis Bardhi luajti 90 minuta në humbjen minimale 0-1 në terrenin e Seviljës. Skuadra e Levantes u tregua një oponent i vështirë për Seviljën dhe kishte dy raste të pastërta për të shënuar gol dhe për të arkëtuar pikë maksimale. Mirëpo vendasit treguan se e duam më shumë fitoren dhe fati sportiv ishte në anën e tyre, pasi që golin e vetëm, me autor El Nesirin, e shënuan në kohën shtesë të takimit.

Ndërkohë një befasi të madhe e përgatiti skuadra e Kadizit, që në stadiumin “San Mamesh” mundi skuadrën e Atletik Bilbaon, me autogolin e mbrojtësit Lopes.

Alsat