Connect with us

Sport

Konte: Ky është Interi im, jemi në rrugë të mbarë – SHKUPI

Published

on

Interi nuk arriti që të regjistrojë fitoren e parë në garat në grupe në Ligën e Kampionëve, mirëpo trajneri Antonio Konte, përpos disfatës arriti që të shpjegjë se Interi është në rrugë të mbarë.

Ky është Interi im. Mendojë se ka shumë pak ekipe që kanë ardhur në Madrid dhe kanë zhvilluar një lojë të tillë si ne, kur arritëm që të kthehemi nga 0-2 dhe dhuruam dy gola për Realin. Në kishin gjasa edhe të avancojmë me 3-2. Pranuam golin e tretë dhe kjo nuk është një vlerësim real për atë se si ne kemi luajtur. Interi duhet të kalojë këtë process dhe tani jemi me më shumë eksperiencë nga sezoni i kaluar, tha mes tjerash Konte.

Alsat