Connect with us

Business

Komisioni Rregullator vendosi, nga nesër benzina dhe dizeli me çmim më të ulët – ALSAT-M

Published

on


Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE), prej sonte në mesnatë çmimet me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të ulen për gjysmë denari, me atë që çmimi për një litër EUROSUPER BS-95 do të kushtoj 59.50 denar, derisa një litër EUROSUPER BS-98 do të kushtoj 61.50 denarë. Çmimi për EURODIZEL ulet për 1.50 denarë dhe do të shitet 50.50 denarë për litër.

Alsat