Connect with us

Sport

Koemani i hapur për largimin e Dembeles

Published

on

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka deklaruar se për të ardhmen e Ousmane Dembeles do të vendosë vet lojtari por edhe Barcelona.

Dembele është lidhur me një largim nga Camp Nou, me Manchester Unitedin që synon ta transferojë atë në formë huazimi, transmeton KOHA. Dhe klubi anglez është optimist se një marrëveshja do ta arrijë deri më 5 tetor, kur edhe mbyllet afati kalimtar.

“E para gjë për të thënë është se për këtë vendos klubi dhe lojtari. Por, ai është me ne dhe siç është parë javëve të fundit jam duke llogaritur në të. Ai duhet të presë që të luajë por ai po stërvitet mirë. Mund të them se unë po llogaris në të”, ka deklaruar Koeman.

Jadon Sancho i Dortmundit ende mbetet zgjedhja e parë e Unitedit, megjithatë alternativë për të është Dembele.

Dembele ishte bashkuar me Barcelonën nga Dortmundi në verën e vitit 2017 kur ishte transferuar për 105 milionë euro, por ka dështuar të performojë në nivelin e çmimit që është paguar për të.

23 vjeçari ka 75 paraqitje në të gjitha garat për Barcelonën, derisa është përballur me lëndime të mëdha gjatë këtyre sezoneve.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending