Connect with us

Showbiz

Këngëtarja shqiptare nuk e di sa shkronja ka alfabeti shqip

Published

on

Këngëtarja shqiptare, Diona Fona, duket se nuk e di sa shkronja ka alfabeti i gjuhës shqipe.

Diona mbrëmë ishte e ftuar në emisionin “Shiko kush luan”, ku në njërën nga lojërat, moderatorja e emisionit, Luana Vjollca pyet këngëtaren, “Diona, sa shkronja ka alfabeti shqip?”, ndërsa Diona u përgjigj “32”.

Përgjigja ishte e Dionës padyshim që ishte gabim, ku
la kolegët e saj ta korrigjonin duke dhënë përgjigjen e saktë “36”.

Askush nga kolegët e këngëtares nuk e mori si diçka tragjike përgjigjen e saj, pasi që Diona është lindur dhe rritur në Londër, prandaj ka shumë gjasë që i është ngatërruar numri në atë moment./Gazeta Sinjali/