Connect with us

Sport

Kavani nuk do të luajë kundër PSZH-së – SHKUPI

Published

on

Edinson Kavani nuk do të luajë në përballjen e Mançester Junajtedit në transfertë kundër Paris Sen Zhermenit, në sfidën që do të zhvillohet të martën në Paris, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Lajmin e konfirmuar edhe trajneri i “Djajve të Kuq”, Ole Gunar Solskjaer.

– Advertisment –

Ne kemi menduar se do të ishte më mirë për të që të vazhdojë stërvitjet. Të jetë edhe më i përgatitur.  Edisoni e di se çfarë di duhet dhe çfarë ka nevojë. Ai nuk ndihej mjaftueshëm i gatshëm”, ka thënë mes tjerash trajneri Ole Gunar Solskjaer.

Sulmuesi nga Uruguai, këtë verë si lojtarë pa kontratë erdhi në “Old Traford”, pasi kontrata e tij me PSZH skadoi në muajin qershor.

Alsat