Connect with us

Sport

Kalendari i Champions League/ Nga faza e grupeve, te finalja e Stambollit

Published

on

Ditën e sotëm në Gjenevë të Zvicrës u hodh shorti i fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve.

Pasi u përcaktuan grupet dhe skuadrat, u zbuluan edhe datat për ndeshjet.

Finalja e madhe e Ligës së Kampioneve do të luhet më 29 maj të vitit tjetër në stadiumin “Ataturk” të Stambollit.

Gjithashtu Championsi starton më 20-21 tetor me ndeshjet e para, ndërsa ndeshjet e fundit të fazës së grupeve do të luhen më 8 dhe 9 dhjetor.

Më poshtë mund të shikoni të gjitha datat për ndeshjet e Ligës së Kampioneve:

FAZA E GRUPEVE– Xhiro e parë: 20-21 tetor 2020

Xhiro e dytë: 27-28 tetor 2020

Xhiro e tretë: 3-4 nëntor 2020

Xhiro e katërt: 24-25 nëntor 2020

Xhiro e pestë: 1-2 dhjetor 2020

Xhiro e gjashtë: 8-9 dhjetor 2020

FAZA 1/16- Ndeshjet e para: 16-17, 27-28 shkurt 2021

Ndeshjet e kthimit: 9-10, 16-17 mars 2021

FAZA ÇEREKFINALE- Ndeshjet e para: 6-7 prill 2021

Ndeshjet e kthimit: 13-14 prill 2021

FAZA GJYSMËFINALE- Ndeshjet e para: 27-28 prill 2021

Ndeshjet e kthimit: 4-5 maj 2021

FINALE- 29 maj 2021

Alsat