Connect with us

Sport

Goditet Napoli, ylli i skuadrës me “Covid 19” – Alsat

Published

on

Klubi i Napolit ka marrë një lajm jo edhe aq të mire në fillimin e këtij viti. Viktor Osmihen, nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Gatuso, në fillimin e këtij viti, pasi ai ka rezultuar pozitiv ndaj “COVID-19”.

Osmihen po riaftësohej nga një dëmtim dhe për këtë aryse kishte marrë leje nga klubi që të shkonte pranë familjes së tij në Nigeri për festat e fundvitit. Por duket se gjatë festimeve, atje nuk ka respektuar si duhet masat e kujdesit shëndetësor pasi në kthimin në Itali është konstatuar se Osmihen është pozitiv ndaj “COVID-19”.

 

The post Goditet Napoli, ylli i skuadrës me “Covid 19” appeared first on Alsat.

Alsat