Connect with us

Shendetsi

Gjilan, arrestohet shtetasi i Maqedonisë së Veriut me 800 euro të falsifikuara

Published

on

Një shqiptar, shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një monedhe 100€ e dyshuar për falsifikim dhe pastaj në automjet i janë gjetur edhe 7×100€ të dyshuara. Rasti ka ndodhur në mbrëmjen e ndërrimit të moteve. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.