Connect with us

Sport

Franca dhe sporti i ragbit janë tronditur – Bota Sot

Published

on

Franca dhe sporti i ragbit janë tronditur nga lajmi se 48-vjeçari Christophe Dominici është gjetur pa jetë në ambientet e jashtme të një godine të braktisur, në parkun e Saint Cloude, në Paris.

Lojtari kishte luajtur 67 ndeshje me kombëtaren franceze, një ikonë e këtij sporti

Dominici ka fituar 5 herë kampionatin francez të ragbit dhe 4 herë turneun e rëndësishëm ndërkombëtar të “6 kombëtareve” (Six-Nations).

Ndërsa në vitin 1999, ai shkoi deri në finalen e Kupës së Botës me kombëtaren e “gjelave”.

Sipas policisë, Dominici është ngjitur në majën e ndërtesës së braktisur dhe më pas është hedhur. Madje një dëshmitar e ka parë duke u hedhur nga lartësia dhe mendohet se lojtari ka vrarë veten, por hetimet vijojnë, transmeton Indeksonline.

Në vitin 1999, pas humbjes së finales së Kupës së Botës, lojtari kaloi në depresion.

Alsat