Connect with us

Sport

Ferarri pranon: S’kemi makinë konkuruese në 2021 – SHKUPI

Published

on

Drejtori sportiv i Ferrarit, Matia Binoto, ka pranuar se edhe vitin tjetër makina italiane nuk do të jetë në gjendje të duelojë për fitore. Ai shpreson që nga viti 2022, me ndryshimin e rregullores, Ferrari të jetë pretendent për titullin kampion në Formula 1.

Të jemi realist edhe vitin 2021 nuk do të jemi në gjendje të duelojmë për titullin kampion. Mendoj se objektivi ynë do të jetë të duelojmë për podiumin. Ndërsa viti 2022 do të jetë viti zero, ku gjithçka nis nga e para dhe do të kuptojmë se ku jemi. Rregullorja ndryshon dhe do të jetë një sfidë e bukur për të gjithë”, tha mes tjerash Binoto.

Alsat