Connect with us

Sport

E veçantë në Kosovë, 7-she vajza, 7-she burri, 7-she gruaja – Bota Sot

Published

on

Kosova është vend i talenteve në çdo disiplinë sportive. 

E veçantë është familja e ish basketbollistit të mirënjohur, Arben Bislimi, aktualisht trajner KB RC Cola Drita, që të gjithë janë sportistë. 

Bislimi përveç si basketbollist, ai ka qenë edhe volejbollist, po ashtu  e ka edhe gruan ish volejbolliste të spikatur dhe ish anëtare e Kombëtares së Kosovës, Mimoza Shkodra, aktualisht nënkryetare e Federatës së Volejbollit të Kosovës dhe profesoreshë.

Megi

E dyta, vajza e tyre, Megi është volejbolliste e talentuar dhe luan për kampionen vjeshtore, Drita nga Gjilani. 

Image

Arbeni 

E veçantë është, që të gjithë e kanë bartur numrin 7-të në fanellë, ashtu edhe vajza e tyre.  

Image

Mimoza

7-she vajza, 7-she burri, 7 gruaja! Familje që jeton me sportin dhe nuk munden pa të si peshku pa ujë.

Alsat