Connect with us

Showbiz

Dua Lipa thyen rekord, dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Published

on

Që është njëra ndër këngëtaret ndërkombëtare me sukses të padiskutueshëm, është padyshim Dua Lipa.

Artistja e njohur kohëve të fundit është duke mbërritur në majat e karrierës, teksa edhe çmimet për të nuk kanë të ndalur.

Pasi ditën e djeshme (e hënë) fitoi në “AMA 2020” çmimin e “Këngës më të preferuar Pop”, duket se Lipa po kryeson edhe në një eveniment tjetër.

Bëhet fjalë për “Grammy Awards 2021”, ku 25-vjeçarja po dominon së bashku me Beyonce dhe Taylor Swift.

Ndërkohë, ajo po kryeson në tre çmimet kryesore, “Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit”, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Albumi më i mirë i vitit”.

Nominimet e Dua Lipas:

Albumi i vitit

Future Nostalgia — Dua Lipa

Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit

Don’t Start Now

Kënga e vitit

Don’t Star Now

Performanca më e mirë POP

Don’t Start Now

Albumi më i mirë POP

Future Nostalgia

/Telegrafi/