Connect with us

Showbiz

Dua Lipa duket e mrekullueshme në ngjyrën rozë, teksa diskuton në emisionin e Jimmy Fallon për zgjedhjet në Amerikë

Published

on

Ajo ka punuar shumë këtë vit, duke sjell muzikë të re, pavarësisht nga pandemia globale.

Dhe Dua Lipa u vesh për të bërë përshtypje për një paraqitje në TV të mërkurën në mbrëmje, duke u kënaqur me një nga pamjet e saj tipike ndërsa u përgatit të dilte drejtpërdrejt në shfaqjen “The Tonight Show With Jimmy Fallon”, shkruan DailyMail.

Nga fotografitë e publikuara në Instagramin e saj nga shtëpia e saj në Londër, këngëtarja dukej e mrekullueshme e veshur me ngjyrë rozë neoni ndërsa lidhi bisedën e saj virtuale me Jimmy Fallon.

Këngëtarja dukej tërheqëse me këmishën e saj rozë, të cilën ajo e kombinoi me çizme të bardha.

Ajo i përsosi pozat e saj në shtratin e shtëpisë së saj në Londër, pak para se të hynte në një lidhje direkte me prezantuesin e famshëm.

Ylli me prejardhje shqiptare është kthyer në shtëpinë e saj në Mbretërinë e Bashkuar, pak kohë pasi u zhvendos në Los Angeles gjatë izolimit të fundit për të qenë më pranë të dashurit të saj në Kaliforni Anwar Hadid, 21 vjeç.

The Sun raportoi gjatë verës që interpretuesja e hitit “One Kiss” u zhvendos në Amerikë me partnerin e saj për shkak të frikës se ajo nuk do të ishte në gjendje të udhëtonte shpesh për shkak të pandemisë COVID-19.

Dua mund të jetë përsëri në Londër tani, por ajo është ende duke mbajtur një sy në Sh.B.A., duke i thënë Jimmy Fallonit të mërkurën se bëri gjithçka që mundi për të inkurajuar fansat e saj amerikanë për të votuar në zgjedhjet presidenciale të kësaj jave.

“Të gjithë po jetojmë në një botë dhe bota po bëhet gjithnjë e më e vogël”, shpjegoi ajo.

“Kur e mendoni, reagimi në ShBA ndaj ndryshimit të klimës, refugjatëve, pandemisë ndikon në të gjithë botën dhe mendoj se është me të vërtetë e rëndësishme të kuptojmë se të gjithë po kalojmë këtë së bashku, të gjithë duam të shohim ndryshimin dhe të shohim barazinë”, deklaroi këngëtarja shqiptare. /Telegrafi/