Connect with us

Sport

“Covid 19”, Milani pa Donarumën dhe Hauge ndaj Romës – SHKUPIMK

Published

on

Pandemia e koronavirusit ka prekur sërisht Milanin dhe së fundit ka lënë Xhixhi Donnaruman dhe Jens Peter Haug i janë shtuar listës së futbollistëve pozitivë. Dy lojtarët e Milanit rezultuan me Covid-19, pas kontrolleve të fundit. Ato janë asimptomatikë dhe tashmë do t’i nënshtrohen izolimit në shtëpi, sipas protokollit. Së bashku me ta, tre anëtarë të tjerë të ekipit rezultuan të infektuar.

– Advertisment –

Njoftimi i klubit kuqezi

AC Milan njofton se rezultatet e marra nga laboratori, natën e kaluar, konstatuan tampon pozitiv të Gianluigi Donnarumma, Jens Petter Hauge dhe tre anëtarët e tjerë të ekipit. Të gjithë janë asimptomatikë, iu nënshtruan menjëherë izolimit në shtëpi dhe autoritetet lokale shëndetësore u informuan. Sot i gjithë ekipi u testua përsëri, sipas protokollit, dhe nuk u gjet asnjë pozitivitet i ri”.

 

Në total, me Gabia ende pozitiv, lojtarët e padisponueshëm për shkak të koronavirusit, shkojnë në tre kuqezinj. Një situatë e ndërlikuar për t’u menaxhuar në funksion të ndeshjes kundër Romës dhe sfidave të tjera të afërta.

Alsat