Connect with us

Showbiz

Bashkëshorti i Aida Doçit shpjegon epitetin “motër” në postimin e dikurshëm: Gjendja shpirtërore evoluon me kalimin e viteve

Published

on

Këngëtarja Aida Doçi ka qenë shumë e përfolur javëve të fundit në media.

Martesa e saj me Naser Gashin, i njohur ndryshe edhe si Naser Qeli, bëri që dyshja të shndërrohen në personazhet më të diskutuar të kësaj jave.

Kjo pasi ai dikur ishte menaxher i Aidës dhe në disa prej postimeve në rrjetet sociale të viteve më parë, Naseri e quante Aidën “motër” për nga dashurie dhe respekti.

Foto: Naser Qeli/Instagram

Çifti që së fundmi treguan detajet e njohjes së tyre në një intervistë për “Prive”, nuk hezituan që të shpjegojnë edhe epitetin e dikurshëm me të cilin Naseri i drejtohej Aidës.

“Ai postim kur e kam bërë ka qenë momenti si jam ndjerë në atë kohë. Ajo periudhë i ka ndoshta pesë vite dhe para pesë viteve unë ka pasur njerëz që i kam takuar dhe i kam pasur shumë inat, s’kam dashyur as dorën t’jua jap e ndërsa sot i kam shokë të ngushtë. Gjendja shpirtërore evoluon prej një gjendje në gjendjen tjetër. Unë e kam pasur si bashkëpunëtore dhe e kam respektuar, dhe edhe pse i kam thënë ‘motra ime’, mua s’më ka penguar asgjë sepse nuk e kam as të familjes as asgjë në fis. Thjeshtë e kam kuptuar me kohën që Aida nuk është si disa të tjera që i kam njohur ose i kam parë, është një person për shpi dhe kam insistuar ta sjell në shpi”, ka thënë Naser Qeli.

Tutje çifti i sapomartuar deklaruan se nuk iu bëjnë përshtypje komentet e shumta negative, përderisa ata ndjehen rehat dhe të lumtur në krahët e njëri-tjetrit. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending