Connect with us

Sport

Arsenali, tani kërkon mbrojtësin e Romës – Alsat

Published

on

Sipas të përditshmes “Daily Mail”, skuadra e Arsenal ka hedhur sytë nga mbrojtësi i Romës, Roxher Ibanez, i cili ka një vlerë prej rreth 35 milion euro.

Por, duket e vështirë për momentin që klubi verdhekuq të vendosë të privojë veten nga lojtari gjatë këtij tregu transferimi të janarit, por dy klubet angleze do të përpiqen të afrohen te ish-futbollisti i Atalanta.

Këtë sezon, braziliani i ka luajtur të gjitha ndeshjet, pra 14 javët e Serie A, dhe është paraqitur në nivele vërtet të kënaqshme.


Alsat