Connect with us

Sport

Arsenali poshtëron sërisht Mesut Ozilin – SHKUPIMK

Published

on

Mesut Ozil sëristht është në qendër të vëmendjes të opinionit sportiv. Mesfushori I Arsenalit, së fundit është lënë jashtë formacionin të Arsenalit për sfidat e Ligës Evropa. Emri I ti nuk figuron në listën e 25 futbollistëve të caktuar nga trajenri Mikakel Arteta dhe deri më tani nuk ka zhvilluar asnjë minutë në sfidat e Premier Ligës në sezonin e ri.

– Advertisment –

Vetëm disa ditë më parë , Ozil tregoi zemrën e tij të madhe, kur vendosi t’i paguajë një rrogë maskotës së Arsenal, i cili ishte larguar nga puna nga klubi pas 27 vitesh, me arsyen se nuk ka paga shkaku i pandemisës së “COVID-19”. Ozil mori përsipër t’i paguajë pagën maskotës, derisa të jetë një lojtar i Arsenalit.

Por duket se ky veprim duket se nxitur drejtuesit e Arsenalit, të cilët duket se hakmirren përmes trajnerit Arteta, duke lënë jashtë sfidave në Evropë. Mirëpo skuadra londineze është e detyruar që të paguajë 350 mijë në javë në formë page për Mesut Ozilin.

Alsat